«При невчасній операції орган може перестати функціонувати»: команда урологів нашого Центру успішно прооперувала 7-місячну Олівію із Тернополя, у якої був гідронефроз 3-4-го ступеня (захворювання, спровоковане порушеннями відтоку сечі від нирки).

Про ваду нирки у донечки Каріна дізналась, коли була ще вагітною.

«Лікарі під час УЗД-діагностики сказали, що із ниркою є проблеми. Нам порадили фахівців саме із Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит». Тож після народження донечки ми звернулись до урологів лікарні за допомогою. Лікарі після комплексного обстеження зʼясували, що у Олівії гідронефроз важкого ступеня. На фоні медикаментозного лікування вирішили робити оперативне втручання»- розповіла мама Олівії.

✅ Операція пройшла успішно!

«У цієї дитинки був гігантський гідронефроз нирки. Це складна, реконструктивна операція, пластика сечових шляхів. А враховуючи, що втручання робиться такій маленькі дитині, то це ще складніше. Ювелірна робота, бо на невеличких сечоводах треба відсікти звуження, пришити до миски, зробити нове зʼєднання. Це тонка, делікатна робота», – пояснив уролог нашого Центру Данило Іваськевич.

🔎 Гідронефроз – це патологія, при якій змінюється структура нирки, її порожнини розширюються, а паренхіма стає тоншою. Основною причиною вродженого гідронефрозу є звуження мисково-сечовідної сполучення – місця на стику нирки та сечоводу. Через це рідина не може нормально виходити й накопичується в порожнині органу. Інші причини вродженого гідронефрозу можуть бути пов’язані з аномальним розташуванням сечоводу або ниркових артерій, неправильною будовою нирки та інших органів сечової системи.

«Без температури, без ніяких ускладнень – після операції донечка себе чудово почуває. Лікарі дуже хороші, чудово зробили операцію, постійно до нас приходять, слідкують за усім. Просто чудово! Ми їм дуже вдячні», – сказала Каріна.

«Ми такі вади розвитку можемо корегувати зразу після народження. Вже у цьому році виконали декілька десятків таких пластик. У деяких пацієнтів були виконані корекції на єдиній нирці (друга відсутня з народження). При такому діагнозі не варто чекати. Інколи бувають ситуації, що чекати не можна навіть місяць. Тоді робимо операцію дитині одразу після пологового будинку. І це дає добрі результати» – наголосив уролог нашого Центру Данило Іваськевич.

❗️Наслідки, якщо не зробити вчасно втручання – дуже важкі аж до втрати цього важливого органу. Якщо пошкоджені обидві нирки, то згодом може розвинутися ниркова недостатність. Також ускладненнями гідронефрозу є пієлонефрит, сечокам’яна хвороба та розрив нирки при незначній травмі, що призводить до вилиття сечі в заочеревиннийпростір.

🩺 Операційна команда: лікарі-урологи Андрій Поцюрко, Роман Поцюрко (Roman Potsyurko), Данило Іваськевич (Danylo Ivaskevych), Ігор Гримак, анестезіолог Віра Приймакова (Віра Приймакова).

Дівчинка вже виписана!

Бажаємо Олівії міцного здоровʼя!

📍Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.

📲 Контакти для запису на консультацію:

067 760 00 31.

🔗 Наша сторінка у «Instagram» – https://www.instagram.com/ohmatdyt.lviv…

1 thought on “«При невчасній операції орган може перестати функціонувати»: команда урологів нашого Центру успішно прооперувала 7-місячну Олівію із Тернополя, у якої був гідронефроз 3-4-го ступеня (захворювання, спровоковане порушеннями відтоку сечі від нирки).”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *