Особливо, у дітей із надмірною вагою та порушенням харчової поведінки.
У місяць медики налічують кілька таких випадків. А у рік у нашому шпиталі цифра сягає до 20-ти таких клінічних ситуацій.
Гострий панкреатит – це захворювання, яке виникає через неправильне харчування і характерне для більш дорослого віку дітей. Ця патологія вимагає інтенсивного лікування та має ряд ускладнень, зокрема, перитоніти, коли секрет підшлункової залози виділяється у черевну порожнину. Також одним із ускладнень є утворення псевдокисти підшлункової залози, яка викликає больовий синдром та може перетискати судини навколо і яку дуже складно скорегувати без хірургічного втручання.
“Аби уникнути хірургічного втручання зараз існують сучасні методи – дренування, ендоскопічне стентування. У нас був такий випадок – дівчинці 13 років, надмірна вага – 75 кілограм. Приступ гострого панкреатиту у неї трапився після компульсивного переїдання – вона зʼїла одразу понад 10 свіжосмажених пампухів. У лікарні вона була 2 місяці. Під час виписки вона важила вже 60 кілограм. Нам вдалось продренувати цю псевдокисту ендоскопічно, тобто мініінвазивно. Лікування триває і досі. Далі маємо надію, що все буде гаразд”, – розповіла дитячий хірург Оксана Горбач.
“Нещодавно пролікували 14-річного хлопця із вагою 108 кілограм. Також був випадок гострого панкреатиту у дитини віком 1 рік і 10 місяців на фоні того, що батьки дали дитині літру пакетованого яблучного соку”, – розповів дитячий хірург Роман Стеник.
Наші лікарі наголошують, що гострий панкреатит – це дуже серйозне захворювання і не варто цим легковажити. Адже, ця патологія може призвести, навіть, до летальних випадків!
“В рік у нашому Центрі зараз близько 20-ти таких випадків. Приблизно у 10-ти випадках доводиться оперувати дітей. Це дуже багато. Враховуючи, що ще 10 років тому такі випадки – були великою рідкістю. Відтак, можемо робити висновок, що харчова поведінка у підлітків змінилась за ці роки. У легкій доступності зараз продаються товари, які шкодять кишково-шлунковому тракту. Більше того, діти їх їдять у надмірній кількості, що і призводить до складних наслідків та надмірної ваги. Також бачимо такі явища, як голодування, компульсивні переїдання, булімія, що теж є негативним явищем харчової поведінки”, – наголосив дитячий хірург Роман Стеник.
Якщо дитина після лікування далі харчується надмірно та з великою кількістю легких вуглеводів (солодощі, випічка, фаст-фуд) – захворювання може перейти у хронічний стан та призвести до діабету чи інших захворювань.
Тож наші лікарі просять батьків пильно слідкувати за харчовою поведінкою своїх дітей!
Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.
Контакти для запису на консультацію:
067 760 00 31.