Подолали сотні кілометрів, аби прооперувати дитину із IV-м ступенем сколіозу

🧑‍⚕️Троє лікарів-ортопедів Науково-навчального медичного центру «Університеська клініка» Харківського національного медичного університету, серед яких завідувач ортопедо-травматологічного відділення, доктор мед. наук Дмитро Петренко, лікар ортопед-травматолог доктор мед. наук Андрій Мезенцев та лікар ортопед-травматолог Дмитро Демченко, на запрошення завідуючої ортопедичного відділення «Охматдиту» Злати Кузьо приїхали до Львова, аби прооперувати 16-річну Вікторію із ідіопатичним сколіозом 4-го ступеню.

🩺У дівчинки ідіопатичний юнацький сколіоз не відомого походження було виявлено більше, як три роки тому. Певний час їй було призначено консервативну терапію – носіння спеціального корсету, але цього для неї було не достатньо. Батьки Вікторії, пропри певні ризики ускладнення, все ж таки прийняли рішення про проведення оперативного втручання.

🤯Проте, війна в нашій країні змусила поставити рішення батьків на паузу, що негативно впливало на стані здоров’я дитини, оскільки дані оперативні втручання краще робити раніше, коли м’які тканини легше піддаються корекції.

☝️Аби батьки не ризикували життям доньки та власним життям, лікарі Університетської клініки згодилися приїхати до Львова, аби прооперувати Вікторію на місці.🚑

«У нас з клінікою є давня дружба. На наше запрошення професора з ортопедії приїжджають оперувати складні випадки сколіозу до нашого госпіталю вже 7-й раз і ми дальше плануємо їхні візити. Щиро дякуємо, що відгукуються і долають такий довгий шлях, аби врятувати дитяче життя», – розповіла Злата Кузьо.

🩺Майже чотирьохгодинне оперативне втручання з корекції деформації хребта хірургічним шляхом із застосуванням конструкції, на щастя, пройшло успішно і без ускладнень. На другий день дівчинка вже могла стояти на ногах. Протягом тижня вона ще проходитиме реабілітацію у нашій лікарні, а дальше до місяця часу відновлюватиметься вдома.

👉«Вікторія матиме в подальшому звичне життя з прямою спиною, вона зможе мати фізичні активності, народжувати дітей тощо», – додала лікарка.

❗️Нагадаємо, Ідіопатичний юнацький сколіоз поширений у 5,2% підлітків та становить 70–80% усіх випадків деформації хребта в педіатричній практиці.

👥️️Як пояснюють медики, він починає проявлятися у дітей у пубертатному віці, в 10-11 років. Часто батьки пропускають цей момент, коли дитина починає сутулитися, адже діти в цей період починають соромитися і викривлення можна не помітити одразу. Тому, рекомендуємо батькам обов’язковий профілактичний огляд дітей у лікаря-ортопеда, починаючи із 10-ти років. Так, можна запобігти деформаціям хребта та важким наслідкам.

❗️Будьте уважними до ваших дітей та звертайтеся на консультацію до спеціалістів – ортопедів Львівської обласної дитячої лікарні.