Троє лікарів-ортопедів Науково-навчального медичного центру «Університеська клініка» Харківського національного медичного університету, серед яких завідувач ортопедо-травматологічного відділення, доктор мед. наук Дмитро Петренко, лікар ортопед-травматолог доктор мед. наук Андрій Мезенцев та лікар ортопед-травматолог Дмитро Демченко, на запрошення завідуючої ортопедичного відділення «Охматдиту» Злати Кузьо приїхали до Львова, аби прооперувати 16-річну Вікторію із ідіопатичним сколіозом 4-го ступеню.
У дівчинки ідіопатичний юнацький сколіоз не відомого походження було виявлено більше, як три роки тому. Певний час їй було призначено консервативну терапію – носіння спеціального корсету, але цього для неї було не достатньо. Батьки Вікторії, пропри певні ризики ускладнення, все ж таки прийняли рішення про проведення оперативного втручання.
Проте, війна в нашій країні змусила поставити рішення батьків на паузу, що негативно впливало на стані здоров’я дитини, оскільки дані оперативні втручання краще робити раніше, коли м’які тканини легше піддаються корекції.
Аби батьки не ризикували життям доньки та власним життям, лікарі Університетської клініки згодилися приїхати до Львова, аби прооперувати Вікторію на місці.
«У нас з клінікою є давня дружба. На наше запрошення професора з ортопедії приїжджають оперувати складні випадки сколіозу до нашого госпіталю вже 7-й раз і ми дальше плануємо їхні візити. Щиро дякуємо, що відгукуються і долають такий довгий шлях, аби врятувати дитяче життя», – розповіла Злата Кузьо.
Майже чотирьохгодинне оперативне втручання з корекції деформації хребта хірургічним шляхом із застосуванням конструкції, на щастя, пройшло успішно і без ускладнень. На другий день дівчинка вже могла стояти на ногах. Протягом тижня вона ще проходитиме реабілітацію у нашій лікарні, а дальше до місяця часу відновлюватиметься вдома.
«Вікторія матиме в подальшому звичне життя з прямою спиною, вона зможе мати фізичні активності, народжувати дітей тощо», – додала лікарка.
Нагадаємо, Ідіопатичний юнацький сколіоз поширений у 5,2% підлітків та становить 70–80% усіх випадків деформації хребта в педіатричній практиці.
️Як пояснюють медики, він починає проявлятися у дітей у пубертатному віці, в 10-11 років. Часто батьки пропускають цей момент, коли дитина починає сутулитися, адже діти в цей період починають соромитися і викривлення можна не помітити одразу. Тому, рекомендуємо батькам обов’язковий профілактичний огляд дітей у лікаря-ортопеда, починаючи із 10-ти років. Так, можна запобігти деформаціям хребта та важким наслідкам.
Будьте уважними до ваших дітей та звертайтеся на консультацію до спеціалістів – ортопедів Львівської обласної дитячої лікарні.