Отоларингологи Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит» прооперували ринопластичним методом 5-річного Олексія з рідкісною дермоїдною кистою носа.

❗️Дермоїдна кіста носа – це рідкісна патологія, яка трапляється з частотою 1 на 40 тисяч дітей.

Дермоїди – це порожнини, або норицеві ходи, вистелені епітелієм із різноманітними додатками шкіри, включаючи волосяні фолікули, сальні та потові залози. Кіста поступово збільшується, деформуючи навколишні тканини. Залежно від розміщення та поширення вона може зумовлювати лише косметичний дефект, але в деяких випадках може мати внутрішньочерепне поширення та спричиняти загрозу для життя людини.

Здебільшого такі кісти проявляються на першому році після народження дитини або у старшому віці, деформуючи зовнішній вигляд.

Сім’я дитини зі Самбора Львівської області. Олексію 5 років. У дитини дермоїдна кіста була досить великою та розташована в ділянці перенісся, над лівою орбітою (біля ока), на спинці і під кістками носа. Вперше хлопчика прооперували у віці 1-го рочку лікарі іншої лікарні. Тоді кісту видалили лише частково.

Відтак, цього разу наші спеціалісти забрали кісту повністю зі спинки та під кістками носа. Операція пройшла успішно!

«Ринопластичний метод – суттєво складніший, але він не залишає помітного шраму у дитини», – наголосив отоларинголог Роман Новосільський (Роман Новосільський), який оперував дитину.

«Ми консультувалися з різними лікарями від народження. Спершу нам лікарі казали, що воно само розсмокчеться. Але воно ще більше набрякало. Тому в віці 1 рік зробили першу операцію. А зараз вже другу, аби повністю забрати кісту. Задоволені лікарями, все дуже подобається», – розповіла мама Олексія Марʼяна.

✔️ Наголосимо, з 2016-го року в Центрі дитячої медицини, лікарні «Охматдит» прооперували 14 дітей з дермоїдними кістами. Наймолодшому пацієнту – 1 рік. 4 втручання зробили після операцій в інших клініках. Після втручань діток спостерігають протягом 7-ми років, рецидивів немає.

Бажаємо Олексію міцного здоров’я!

📍Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.

📲 Контакти для запису на консультацію:

067 760 00 31.

1 thought on “Отоларингологи Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит» прооперували ринопластичним методом 5-річного Олексія з рідкісною дермоїдною кистою носа.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *