“Третій такий випадок за багато років”: хірурги Центру дитячої медицини, лікарні “Охматдит” успішно прооперували лапороскопічним методом 10-річного хлопчика із фрагментарним некрозом великого сальника (рідкісне гостре хірургічне захворювання органів черевної порожнини).

Великий сальник являє собою складку очеревини, яка починається від шлунку. Великий сальник прикриває спереду кишкові петлі, його основною функцією є захисна реакція при травмах та запальних захворюваннях органів черевної порожнини.

Миколі 10 років. Сімʼя зі села Жорниська Львівської області. Почалося все із різкого болю у животі, яка то зʼявлялася, то стихала. Спершу, мама хлопчика подумала, що це отруєння і дала сину сорбенти (речовини, які використовуються для виведення або нейтралізації токсинів та інших небажаних речовин з організму). Однак, біль не припинялася впродовж 3-ох днів. Хлопчик, навіть, зміг виступити на шкільному святі. А вночі Миколі стало різко дуже зле. Хлопчика одразу завезли до приймального відділення “Охматдиту”.

При обстеженні та діагностичній лапароскопії наші хірурги виявили у дитини фрагментарний некроз великого сальника (рідкісне гостре хірургічне захворювання органів черевної порожнини) та вторинно змінений гострий катаральний апендицит. Відтак, видалили ще й апендикс.

💭“Причини цього діагнозу мають широкий спектр. Це може трапитися і від легкого удару, і від певної механічної дії. Складність цього захворювання у тому, що його не видно при УЗД обстеженні і дуже не виражена клінічна картина. Тому, найчастіше можна виявити цей діагноз при лапароскопічній діагностиці. Такі випадки трапляються рідко. За весь час моєї хірургічної практики пригадую всього три таких випадки”, – розповів дитячий хірург Олександр Колодій (Олександр Колодій).

💭“Варто зазначити, що коли роблять дитині операцію відкрито (класичний метод), то сальник досить важко знайти і доводиться робити велику середину лапаротомію, тобто великий розріз. Ускладнює цю ситуацію, коли дитина має лишню вагу. А оскільки, у нашій лікарні ми робимо діагностичну лапароскопію, то операція робиться лише через три проколи”, – наголосила дитячий хірург-інтерн Тетяна Катринець.

“Я була приємно вражена від лікарні. Бо це і так така ситуація неприємна і неочікувана, сірі стіни лікарні ще додають смутку. А тут навпаки – ремонт, умови, чистенько, тепло, годували чудово. А лікарям узагалі дуже вдячна, що усе так сталося. Вдома вже ніяких у сина симптом, скарг”, – поділилася мама хлопчика Оксана.

✅ Після антибіотикотерапії хлопчика вже виписали додому, він почувається добре. У подальшому буде перебувати під спостереженням лікарів та на контролі харчування.

Бажаємо Миколі міцного здоров’я!

📍Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.

📲 Контакти для запису на консультацію:

067 760 00 31.

🔗 Наша сторінка у «Instagram» – https://www.instagram.com/ohmatdyt.lviv…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *