Хлопчику з Умані, у якого була вроджена відсутність ануса лікарі «Охматдиту» завершили багатоетапне хірургічне лікування

Дитині ліквідували ентеростому і зʼєднали товсту кишку аби процес випорожнення міг відбуватися природньо.

Тепер Віталія чекає шлях реабілітації, який триватиме не один рік. Зараз вага хлопчика – 8 кг. Під час першої операції вага становила 6 кг. Цифра зупинилася на позначці 6 і набрати вагу хлопчик до втручання не міг.

«Все що ми мали зробити – ми усе зробили. Зараз він має рости, розвиватися. З часом його мають вчити користуватися горщиком. У діток без такої патології це відбувається біля одного року. У нього це буде трохи пізніше. Зараз головне реабілітація. Дитина має відчути цей природній рефлекс. Весь цей час ми будемо з ним на звʼязку та за необхідності будемо проводити контрольні огляди», – розповів завідувач клініки «Хірургія Плюс» львівського «Охматдиту» Роман Стеник.

Нагадаємо, кілька місяців тому Віталія прооперували в «Охматдиті» у віці 9-ти місяців. Другу операцію провели дитині у нашому шпиталі у рік. Атрезію ануса у дитинки виявили ще у пологовому будинку одразу після народження. Перший етап оперативного лікування виконано в Черкаській обласній лікарні – дитині було накладено колостому, через яку відбувається опорожнення кишківника, тому дитинка може їсти і поправлятися.

Після дообстеження з’ясувалося, що у хлопчика також є нориця – вроджений хід від кишківника до сечових шляхів, через що у дитини було постійне запалення нирок. Також хлопчик не набирав вагу через довготривалу інфекцію та антибактеріальну терапію. Відтак, ніхто із медиків не погоджувався робити втручання дитинці із такою малою вагою.

Оперативні втручання хлопчику проводила команда медиків: завідувач клініки «Хірургія Плюс» Стеник Роман, завідувач операційно-ендоскопічного відділення Содома Олег, лікар хірург дитячий Микита Микола, лікар-інтерн, хірург дитячий Катринець Тетяна. Анестезіологічне забезпечення – Приймакова Віра і Галина Коваленко.

Бажаємо хлопчику міцного здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *