Хірурги “Охматдиту” врятували 6-річну дівчинку, яка проковтнула деталь від засобу для інгаляцій (небулу)

Сімʼя зі Львова. Старший брат дівчинки хворів бронхітом і мама робила йому інгаляції. Випадково деталь від засобу для інгаляцій впала на підлогу. Мама цього не помітила. Деталь (небулу) схопила 6-річна Андріана та ймовірно нею гаючись і проковтнула. Опісля – ще поїла.

Згодом, у дівчинки з’явилися перші сиптоми: почалися позови до блювання. Андріана почала душитися власною слиною і не могла ковтати. З такими скаргами сім’я звернулася до “Охматдиту”.

“Ми зробили знімок. На рентгенографії не було видно ніяких змін. Але клініка стороннього тіла стравоходу, тобто непрохідності стравоходу була. Відтак, ми прийняли рішення провести діагностичну езофагоскопію. Під час процедури ми побачили, так сказати, аж вкінці тунелю цю деталь від інгаляцій. А вкінці тунелю, тому що над небулою була пережована сосиска, яку теж треба було забрати аби дістатися до самої деталі засобу. Довго тривала ця операція”, – зазначив дитячий хірург львівського “Охматдиту” Олександр Колодій (Олександр Колодій).

На наступний день у задовільному стані дівчинку виписали. Вона вже змогла нормально їсти та ковтати.

До уваги батьків! В місяць до нашого шпиталю поступає 3-4 дитини зі сторонніми тілами стравоходу. Це і монети, і деталі конструктора. Крім цього, бувають випадки, коли сторонні предмети потрапляють у дихальні шляхи. Відтак, будьте уважні! Забирайте будь-які малі деталі із кімнати аби Ваша дитина не змогла випадково їх знайти.

На фото деталь, яку вдалося вийняти під час операції (для розуміння розміру поруч копійка) та ВЛАСНА колекція різноманітних сторонніх тіл, які під час операцій вдалося вийняти нашому дитячому хірургу Олександру Колодію!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *