“Якби звернулись швидше – можна було б зробити малоінвазивну операцію”: ортопеди-травматологи успішно зробили складне втручання 17-річному хлопцю із Волинської області у якого вроджене вкорочення стегна та гомілки.

17-річний Микола зі селища Любишів Волинської області. У хлопця вроджена аномалія розвитку нижньої кінцівки (стегна та гомілки), тобто вкорочення ноги. Зараз у Миколи вкорочена кінцівка на 7 сантиметрів.

“На початку, як Микола народився вкорочення було до 1 сантиметра. І зараз вже дійшло до 7-ми. Ми ходили до різних лікарів і вони казали, що оперувати краще тоді, коли зупиниться ріст кістки. Ми чекали. Однак, Олександр Корольков нам сказав, що можна було раніше робити операцію”, – розповіла мама хлопця Наталія.

🛜 Інформацію про наш Центр та керівника клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації дітей, професора Олександра Королькова сімʼя дізналась із інтернету, коли родина через повномасштабне вторгнення була за кордоном. Тож записались на прийомі після консультації та огляду, вирішили зробити втручання.

“За кордоном ми теж радились із лікарями, але вони постійно відтягували операцію, вагались. А коли ми побували на консультації у Олександра Королькова, то одразу зрозуміли, що це дійсно досвідчений лікар, який розуміє цей діагноз і чітко знає, що робити”, – додала Наталія.

✅ Операція пройшла успішно! 7 днів хлопець був на милицях, а далі почав ходити і без додаткової опори.

“Хірургічне втручання носило поєднаний характер: одночасно було виконано монтаж апаратів зовнішньої фіксації на укорочене стегно та на гомілку з наступними остеотоміями кісток. Ці апарати є сучасні, легкі, основні елементи виконані із титану. У подальшому дитина вертикалізована і проводиться подовження укорочених сегментів кінцівки (одночасно і стегна, і гомілки) по 1 міліметру на добу на необхідну величину. Ми не сумніваємося в успіху даного лікування, однак маємо зауважити, що дана методика є досить тривалою за часом, адже треба не тільки подовжити кінцівку (на це має піти до 1,5 місяці), але й дочекатися поки відбудеться зкостеніння новоствореної кістки – регенерату, а для цього потрібно ходити з апаратами іще від 4 до 6 місяців. Якби батьки вчасно звернулись, у той час коли дитина росла, то за наявності нормально функціонуючих зон росту, можна було б вирівняти ногу за рахунок дуже невеличких операцій, так званих, малоінвазивних(малотравматичних) – епіфізіодез. Для цього виконується блокування зон росту протилежної, довшої кінцівки”, – наголосив Олександр Корольков (Олександр Корольков).

🔎Перевага таких втручань у тому, що зовні ніяких апаратів на дитині не розташовується, не потрібно використовувати милиці, повне навантаження на ногу дозволяється з 2 дня після операції, немає необхідності в іммобілізації гіпсовою пов’язкою, а після зняття швів на 12-14 день, дитина має повністю повернутися до свого звичного життя – бігати, стрибати, їздити на велосипеді, плавати тощо. Але враховуючи, що Микола вже виріс, йому 17 років і зони росту закриті (вже не функціонують), вирівняти довжину кінцівок можна було тільки за рахунок досить важкої і складної операції – остеотомії кісток з наступним подовження.

❗️Тож лікарі ортопеди-травматологи нашого шпиталю закликають ВЧАСНО звертатись до фахівців! Задля менш травматичного лікування такої патології.

Бажаємо Миколі міцного здоровʼя та повного одужання!

📍Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.

📲 Контакти для запису на консультацію:

067 760 00 31.

🔗 Наша сторінка у «Instagram» – https://www.instagram.com/ohmatdyt.lviv…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *