5 днів, майже 40 операцій, понад 100 консультацій: як пройшов шалений тиждень місії з американськими колегами!

Цей тиждень змінив життя дітей і родин, дітки змогли самостійно дихати, їсти, посміхатися, дехто зняв окуляри, які раніше носив аби замаскувати обличчя зі шрамами.

“Виснажливі і водночас приємні дні, найважливіше що наші колеги робили акцент на навчанні. З нетерпінням очікуємо подальшої зустрічі. Далі буде!”, – сказав медичний директор з хірургічної роботи Богдан Мальований.

“Йдеться не лише про медицину чи про обмін клінічним досвідом. Ми також є носіями народної чи громадської дипломатії, агентами змін. Поки наші військові роблять свою справу на лінії фронту, дипломати на міжнародній арені, ми не тільки разом лікуємо – ми спілкуємося з американцями на горизонтальних рівнях, поширюємо інформацію про Україну у світі. Ті 8 американців є опініємейкерами у США. Ми показуємо світу, що готові розвиватись і допомагати іншим”, – наголосила щелепно-лицева хірургиня Христина Погранична.

“Спільно з американськими колегами проконсультували велику кількість пацієнтів у короткий період. Не всіх дітей була змога прооперувати, але робота була інтенсивною з 8 ранку до опівночі. Батьки щиро раділи бачачи результати після операції. Ми набрались нового досвіду і налагодили співпрацю. Очікуємо нових зустрічей”, – поділилася емоціями завідувачка офтальмологічного відділення “Калейдоскоп” Наталія Гудима.

“Це був насичений, цікавий і водночас важкий тиждень. Цікаві кейси, складні пацієнти та приємна співпраця. Як завжди приємно працювати з Leap Team. Це злагоджена командна робота!”, – поділилася враженнями завідувачка відділення реанімації Віра Приймакова.

“У цей приїзд довелося тісно співпрацювати з пластичним хірургом Larry Arnold. Нами сумісно виконано декілька хірургічних втручань дітям різного віку (від 1 року до 16-ти) зі складною патологією кисті. Зокрема, декільком дітям виконано видалення келоїдних рубців на кисті із пластичним заміщенням повношаровим шкірним аутотрансплантатом. У процесі такої співпраці відбувається взаємне збагачення та обмін досвідом”, – розповів ортопед-травматолог, завідувач відділення травматології Олександр Корольков.

“Серед пацієнтів, яким проводились оперативні втручання були діти, які мали особливості, які в анестезіології визначаються як ”складні дихальні шляхи”. Тому ми використовували інтубацію трахеї за допомогою фіброскопа, а також залучали ЛОР-фахівців (Юрочка Ф.), а також торакального хірурга (Колодія О.). Окрім цього, для зменшення крововтрати ми використовували метод контрольованої гіпотензії, що також створював кращі умови для роботи хірургів”, – розповів анестезіолог Володимир Міщук.

“З кожним разом це вже не просто місія американських хірургів, це вже наші друзі, наші вчителі! Ці дні були неймовірно насиченими, я працювали з одним з найкращих спеціалістів з судинних мальформацій James Suen вже не вперше. Він є моїм наставником та вчителем, з іншими хірургами маємо теж цікаві випадки для обговорення до наступного їхнього приїзду”, – наголосила хірургиня Юлія Хомин.

«Дякуємо колегам за допомогу нашим пацієнтам, навчання, обмін досвідом в окулопластичній хірургії. Ми відчули їхню відвагу, співчуття та підтримку України», – сказала офтальмолог Андріана Патер.

“Було приємно познайомитись, почути, побачити та ще й навчитись азів американської хірургії кисті. Жаль, що було обмаль часу, але Larry Arnold також був засмучений, оскільки вивчив дуже мало українських слів під час нашої спільної операції по камптодактилії. Чекаємо колег з нетерпінням у квітні”, – зазначив травматолог Олег Токай.

Самі американські колеги визнають: це були надскладні виклики! Але усе заплановане нам вдалося, і це надихає ще більше працювати, щоб приносити нову якість життя і усмішки маленьким українцям!

Діти з усієї України отримали рішення складних проблем, з якими не могли допомогти. А всім, кому потрібна допомога у складній ситуації нагадуємо – наші друзі зі США поїхали, але повернуться! Щоб не пропустити важливу інформацію про їх візит, стежте за нашими анонсами у соцмережах!

На світлинах фото з операційних втручань під час місії американських хірургів до нашої лікарні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *